Proč Znojmo a TEDx

Nejjednodušší odpověď by byla „A proč ne“ :-). TEDx nás baví, baví nás lidé kolem, jsme rádi součástí této globální komunity. Baví nás to myšlenkové jiskření, nekončící provoz na mentální dálnici mezi kontinenty. Baví nás ale také Znojmo. Fenomén malých měst je dosud nedoceněný. Znojmo je navíc tak trochu na periferii. Přesto zde a v dalších podobných městech po celém světě žijí lidé, jejichž životní příběhy stojí za pozornost. Často jsou o to pozoruhodnější a opravdovější. V jejich počínání je cítit vášeň a zápal, někdy i obrovská motivace překročit stín vlastního města. Proto jsme si vybrali jako dlouhodobé motto, že i v malých městech se dějí velké věci.

Náš tým

Pavel Kovařík

Na TEDxZnojmo mám na starosti domlouvání a zařizování všeho druhu, komunikování, psaní, propagování a programové pátrání a optimalizování. Jinak se věnuji hledání nových cest a marketingovému radění a spolu s kamarádem Michalem tuníme weby a eshopy a provádíme marketing na síti. Ve volném čase píšu o marketingu. Potkat jsme se mohli i na znojemském Barcampu (barcampznojmo.cz) nebo na konferenci o marketingu a cestovním ruchu Vítejte u nás. TEDx chápu jako nekonečný prostor pro setkávání lidí a myšlenek. Baví mě malá města, knížky a bio/dynamická vína.

Alena Lukešová

Alča je minimalistka a píše o tom. Vystudovala psychologii a je začínající psychoterapeutkou. Krom toho je duší obchůdku Fairko.cz. Baví ji bio, ekofarmy a také proto zakusila na několika švédských a rakouských farmách WWOOF. Zamilovala se do Skandinávie, kterou poznala z mnoha stran a chtěla by se tam zase brzy vrátit. Doma má dva kocoury – mainského a sibiřského. Jejím posláním na TEDxZnojmo jsou spokojené úsměvy návštěvníků, plná bříška a roztančené chuťové pohárky. Také zařizuje desítky neviditelných organizačních detailů.

Jiří Dobrovolný

Webový šťoural a dráteník. Věnuje se popularizaci technických památek. Zabývá se procesy zavádění a udržení komunitních webů v regionech. Příležitostně projektuje elektrické rozvody. Jirka je pravověrný kutil s orientací na energetickou soběstačnost. Pracuje na inteligentní ultrazvukové pračce a vzdáleném chov slepic přes počítač. Prostřednictvím připravovaného blogu chce pomoci dalším kutilům a přírodě. TEDxZnojmo ho zaujal možností sdílet myšlenky s lidmi, kteří překročili svůj stín. Sám se podílí jako motivátor, spojovatel, a propagátor. Dělá tu úžasnou infografiku.

Kdo nám nejvíce pomáhá

Michal Smrčka je talentovaný programátor a část svého umu věnoval znojemskému TEDx. Ke všemu je také skvělý pianista a klávesák. Se svou kapelou Jazzy Talking hraje osvěžující jazz, který se nebojí flirtovat s klasikou. Jeho názorovou a vědomostní základnu hledejte na blogu. V oblasti programování se baví především vývojem vymakaných eshopů a pokročilých databázových systémů.

Honza Trojan je vinař a znalec. Víno pro své potěšení a potěšení přátel pěstuje na vinicích okolo Znojma a je hrdým majitelem nádherného sklepa ve vinařské obci Dobšice. Honza mimo jiné píše blog o víně a dává do pohybu firmu, která vás chytne za srdce, když milujete víno. Jemu jsme svěřili všechno okolo vína, které budete moci popíjet v průběhu TEDxZnojmo.

David Lobpreis šéfuje znojemskému Kinu Svět. Je také nadšenec do vzdělávání, ekonomie a všeho, co se kultury týče. Nejlepší téma na sblížení s Davidem je acid jazz, který mu koluje v žilách. Zarputile tvrdí, že kolébka elektronické hudby leží ve Znojmě a že ji vynalezl Prokop Diviš. Moc nám pomáhá se zařizováním všeho možného uvnitř kina a domlouvá nám všechno nemožné s lidmi mimo kino.

Petr Milkov je zdatný grafik a fanoušek Hvězdných válek. Co napsal do kolonky o náboženství při sčítání lidu, netřeba zdůrazňovat. Peťa je ztělesněním kávomilce a na rozdíl od Davida mu v žilách kolují lámané beaty v tom nejhrubším možném provedení. Možná proto tolik vydrží a mohl nám udělat design webu, logotyp a všechny potřebné návrhové vzory pro tvorbu propagačních materiálů.

Vojta Janoušek se k nám připojil, přestože je až ze 170 km vzdáleného Uničova. Inu, živý důkaz, že když někoho něco chytne, hranice neexistují. Vojta studuje gymnázium a zajímá ho marketing. Postupně proniká do grafiky a designu. Je autorem plakátů, vstupenek a těch skvělých posterů s řečníky TEDxZnojmo.

Hana Kovaříková se pustila do příprav výzdoby a kulis. Své kreativní vlohy uplatní také při přípravách pohoštění a dobrot. Na TEDxZnojmo bude poletovat kolem cateringu.

Martina Králiková bude na TEDxZnojmo koukat objektivem svého fotoaparátu. Poznávací znamení Canon. Kromě focení bloguje na www.kralikova.eu a spoluorganizuje konferenci UpDay v Brně.

Monika Stachoňová se nebojí výzev a nerada přešlapuje na místě. Bylo jen otázkou času, kdy na sebe narazíme. Přestože se připojila teprve nedávno, vrhla se rovnýma nohama do propagace. Na place bude organizační spojkou, bude koordinovat fotografy a pravděpodobně ji potkáte s mikrofonem, když bude zpovídat návštěvníky TEDxZnojmo.

Jakub Venglář nám pomáhá s natáčením přednášek a jejich následným zpracováním, abychom mohli videa vypustit do světa. Zabývá se audiovizuální produkcí a najít ho můžete na jeho stránkách.

Tonda Hadroušek je náš znojemský kamarád, který to umí s kamerou a střihem videí. Video ho baví, má za sebou také live videoprojekce na různých parties. Tonda dělá i videa pro znojemskou PechaKuchaNight.

Všem moc děkujeme!